piątek, 12 czerwca 2015

Zawieszka na udany dzień :)

Dzisiaj będzie skromnie, a to dlatego, że chciałam szybko wypróbować spękacz, który udało mi się "wysępić" ;) Spękacz (litrowy) został kupiony w sklepie budowlanym i chyba służy do takich efektów na ścianach. Ja mam trochę w słoiczku więc nie wiem jak się nazywa.

 Zrobiłam zawieszkę z podkładki, ale najważniejsze, że są spękania i mogę dołączyć do wspólnej nauki decoupage. Nigdy wcześniej nie używałam spękacza, także jest to mój debiut.

Pomalowałam podkładkę na szaro, następnie pokryłam ją spękaczem. Na opakowaniu było napisane, żeby drugą warstwę farby nałożyć od 4 do 12 godzin po spękaczu i jeśli spękania mają być mocniejsze trzeba nałożyć szybciej i druga warstwa farby ma być grubsza. 
W związku z tym, że chciałam mocniejsze to nałożyłam tą drugą farbę (białą) po 5 godzinach dosyć grubo, ale efekt nie jest aż taki mocny.

Kolejnym krokiem było zrobienie dziurek, przez które przełożyłam sznurek do zawieszenia, zrobienie napisu pisakiem do płyt, który średnio mi wyszedł, naklejenie motywów wyciętych z serwetki i polakierowanie lakierem akrylowym :) W dalszym ciągu męczę motylkowo-kwiatkową serwetkę :)


Tak jak pisałam było skromnie :) Życzę dzisiaj już miłego wieczoru, a jutro miłego dnia :) A ja pędzę spędzać wieczór w towarzystwie deski i żelazka :)

9 komentarzy:

 1. Spękania są ewidentne, więc się udało. A wiesz, że ja nie pomyślałam że można i na ścianach tak specjalnie zrobić. Też może być fajnie. Zawieszka urocza i bardzo indywidualna. Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że dołączyłaś do naszej nauki :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet nie wiedziałam, że na ścianach można robić spękania. Zawieszka urocza i nie pozostaje nic innego, jak napisać - Miłego dnia:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. spękania są delikatne ale są i takie niektórzy wolą :)
  mnie się podoba - taka zawieszka na dzień dobry wprawiam w dobry humor :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miły akcent na powitanie, świetnie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Skromnie ale bardzo ładnie. Pozdrawiam Serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak spękacz do ścian, musi dawać fajny efekt na dużej powierzchni ale widać, że i na małej zadziała. Bardzo fajna i pomysłowa praca:)

  OdpowiedzUsuń
 7. I kolejna rzecz, której będę wypatrywać w sklepie budowlanym;) Spękania świetne, wyglądają jak słoje drewna:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, które tutaj zostawiacie :)